امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

تعریف بارفرابر حمل هوایی

AIR FREIGHT FORWARDER

بارفرابر هوایی نیز، همان موقعیت و مقام نماینده‌گی یک خط را دارد، و می‌باید به عضویت یاتا درآمده باشد. تفاوت کار او، به لحاظ تلفیق و گردآوری محموله‌های متعدد، و تبدیل آن به یک محموله، برای تحویل به خط هواپیمایی است. به‌همین علت، او را تلفیق‌گر (CONSOLIDATOR) می‌نامند.

اهم خدمات و وظایف یک بارفرابر هوایی

SUMARY OF AGENT'S FUNCTIONS

۱- ارایه‌ی مشاوره، نسبت به محموله‌های صادراتی و چگونه‌گی حمل هوایی آن‌ها به مشتریان

۲-  ایجاد تسهیلات لازم جهت دریافت محموله، و تحویل آن به خط هواپیمایی

۳- تنظیم اسناد حمل، از جانب خط متصدی حمل، تکمیل راه‌بارنامه، تعیین کرایه و هزینه‌های حمل، و کنترل اسنادی چون فاکتور و سیاهه‌ی تجارت فروشنده

۴- حصول اطمینان از این که تاییدیه‌ی بسته‌بندی مناسب، برای حمل محموله‌های ویژه و خطرناک، توسط فرستنده، طبق مقررات یاتا تهیه شده باشد، و تسلیم خط گردد.

۵- ترتیب مقدمات حمل و رزروکردن جا برای محموله‌ی مورد حمل، تنظیم و ابلاغ برنامه‌ی زمانی حمل به خط شرکت هواپیمایی.

۶-تامین پوشش بیمه‌ای، برحسب درخواست مشتری، به‌شرط پرداخت حق‌بیمه توسط او. کارگزار، حق‌الزحمه‌ی خود را براساس درصدی از کرایه، از کارکیا، یا خط ذی‌ربط خود، دریافت می‌دارد، و هزینه‌ی حمل را، براساس تعرفه‌ی رسمی چاپ شده، از مشتری دریافت می‌کند.

۷- تلفیق بار، از مهم‌ترین کارهایی است که یک بارفرابر، می‌تواند در حمل هوایی انجام دهد. با استفاده از این روش است که یک بارفرابر، محموله‌های جداگانه را، از فرستنده‌گان مختلف، جمع‌آوری، سپس آن‌ها را در یک یا چند کانتینر هوایی، گرد‌آوری و بسته‌بندی نموده، و آن را به واحد بزرگ‌تری از بار، تبدیل کرده، که به‌دلیل افزایش وزن و حجم بار، نرخ‌های تعرفه، به‌طور نسبی، کم‌تر شده، و بارفرابر می‌تواند، از مزیت تفاوت کرایه‌ی حمل، سودی مناسب‌تر را برای خود فراهم آورد.

۸- بارفرابر می‌تواند، به‌واسطه‌ی داشتن ارتباط مستمر با خطوط هواپیمایی مختلف، و اطلاع از برنامه‌های گوناگون پروازی، به ارایه‌ی خدماتی چون حمل‌ونقل انبار به انبار، یا منزل به منزل (DOOR TO DOOR)، مبادرت ورزد، و زنجیره‌ای از خدمات به‌هم پیوسته را، به مشتریان خود ارایه دهد.

منبع:tarabord.com

اول مهر ماه 94

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fevec9 #eef11045 #140114114533